header banner
Default

Borsalardaki Bitcoin miktarı sona ermiştir


Table of Contents
  Tam Boyutta Gör
  Grayscale’in SEC davasını kazanması ve spot Bitcoin ETF akışına rağmen, merkezi borsalardaki Bitcoin miktarı 5 yılın dibini gördü. Özellikle büyük yatırımcılar, Bitcoin’lerini merkezi borsalardan çekti.

  Kripto para borsalarındaki Bitcoin miktarı, 2 milyon adede indi. Bu durum, Ocak 2018 tarihinden bu yana gerçekleşen en düşük seviye olarak kayda geçti.

  CryptoQuant verilerine göre, merkezi borsalarda işlem gören adreslerde tutulan Bitcoin sayısı, beş yılın en düşük seviyesine geriledi. Borsa rezervi olarak aktarılan Bitcoin miktarının 2 milyon adete kadar düştüğünü açıkladı. Bu miktar, 54,5 milyar dolar seviyesine tekabül ediyor. Sadece bu ay Bitcoin sayısı yüzde 4 oranında azaldı.

  Verilerde, merkezi borsaların davalar ve iflaslardan dolayı yaşadığı güvensizliğin devam ettiğine vurgu yapıldı. Özellikle FTX’in iflas etmesi, birçok kripto yatırımcısını alternatif yöntemlere itmişti.

  Matrixport‘un araştırma ve strateji müdürü Markus Thielen, kripto para borsalarının zamanla önemsizleşeceğini ve borsaların alternatif yöntemler ile kâr marjını korumaya çalışacağını ifade etti. Thielen’in yönetiminde olduğu Matrixport, mayıs ayında ClearLoop’a katılarak kurumsal borsa dışı ödeme imkanını irdelemişti.

  Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
  istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:

  Sources


  Article information

  Author: Lisa Cervantes

  Last Updated: 1697852642

  Views: 1220

  Rating: 4 / 5 (109 voted)

  Reviews: 90% of readers found this page helpful

  Author information

  Name: Lisa Cervantes

  Birthday: 1930-03-22

  Address: 5677 Rita Viaduct, Lake Sarahport, WY 75859

  Phone: +4602193297493381

  Job: Physiotherapist

  Hobby: Skateboarding, Drone Flying, DIY Electronics, Running, Animation, Hiking, Card Collecting

  Introduction: My name is Lisa Cervantes, I am a unwavering, unguarded, receptive, forthright, important, persistent, sincere person who loves writing and wants to share my knowledge and understanding with you.